Skupina Teplárna Komořany
 infotepelnapohoda.cz
 +420 476 477 111

Aktuality

 

Dobrovolníci z teplárny vyvezli seniory do vánočního Seiffenu

Dobrovolníci z teplárny vyvezli seniory do vánočního Seiffenu

08.12.2022

Výlet do vánočně naladěné podkrušnohorské obce Seiffen umožnila seniorům Domova sociálních služeb v Litvínově - Janově teplárenská společnost United Energy v rámci projektu firemního dobrovolnictví. Teplárna zajistila nejen dopravu a vstupné do jednoho z nejhezčích muzeí dřevěných hraček v Krušných horách, ale především dobrovolníky, kteří stařenkám a stařečkům dělali doprovod na vyhlášených saských vánočních trzích.

„Se seniory domova v Janově jsme navázali kontakt těsně po první kovidové vlně. Vyvezli jsme je na výlet mimo jejich ústav a poskytli jim možnost poklábosit také s někým jiným, než s ostatními klienty domova. Poté pozvali oni nás, abychom poznali jejich prostředí. Dá se říci, že se mezi našimi zaměstnanci a staroušky za tu dobu zrodil přátelský vztah a obě strany se na společná setkání těší. Chtěli jsme jim zpestřit adventní čas, který pro mnohé z nich může být obdobím smutným a trochu je rozveselit. A zdá se, že se to povedlo. Popovídání u svařáku  a pojídání klobás ve vánočně rozsvíceném městečku dělá divy,“ usmívá se Miloslava Kučerová, tisková mluvčí teplárny.

„Naši klienti byli nadšení, spokojení a myslím, že hodně z nich bylo dojatých. U některých před odjezdem převládal strach z toho, zda výlet zvládnou, ale zvládli to moc hezky,“ svěřila Magdalena Hejlová, vedoucí sociálního úseku a koordinátorka paliativní péče. Spokojenost potvrdila například třiaosmdesátiletá Ladislava Bartůňková: „Já mám vánoce moc ráda, protože přijedou vnoučata a je veselo. Jsem ráda, že jsem se rozhodla s vámi na výlet jet. Nejdříve se mi nechtělo, ale teď jsem ráda. Byla jsem taková bez nálady a teď je to mnohem lepší.“

Na reportáž se můžete podívat zde.

❬   Zpět