Skupina Teplárna Komořany
 infotepelnapohoda.cz
 +420 476 477 111

Aktuality

 

Komořanská teplárna slaví 80 let. Slavte s námi!

Komořanská teplárna slaví 80 let. Slavte s námi!

06.02.2023

 Kulaté výročí 80 let si letos po celý rok bude připomínat teplárna v Komořanech. Oslavte ho s námi!
 „Historie komořanské teplárny začíná elektrárenskou érou již v roce 1943. Přestála několik politických režimů, mnohokrát změnila provozovatele a název, měnila se technologicky. Dnes je tu s námi již neuvěřitelných 80 let a do důchodu se rozhodně nechystá. Ba naopak. A to je opravdu důvod k oslavě,“ říká tisková mluvčí teplárny Miloslava Kučerová a dodává: „V průběhu roku chceme připomenout nejen dlouhou historii, ale i význam teplárny pro Mostecko i pro jeho budoucnost a změny, kterými v současné době prochází. Za tímto účelem připravujeme řadu akcí, které budou určeny nejen studentům, ale i široké veřejnosti.“

Jednou z plánovaných akcí je například nový vzdělávací program pro studenty středních škol s názvem TEPLO 2050, jehož součástí jsou exkurze do provozu teplárny.  Rodinám s dětmi, zájemcům o techniku a milovníkům kouzla industriálu bude určen Den otevřených dveří. Během něj budou moci návštěvníci nahlédnout do zajímavých prostor teplárny a seznámit se s výrobou elektřiny a tepla. „Akci chceme uspořádat o prázdninách. Naposledy měla u rodin s dětmi velký ohlas a řada z nich se nám svěřila, že jde o zajímavé zpestření prázdninových cest po hradech, zámcích a zoologických. Navíc pro ně máme překvapení v podobě opravdu historického zákoutí přímo v areálu teplárny,“ svěřila Kučerová.  Koho spíš zajímá historická stránka oslav, může se těšit na výstavu, kterou teplárenská společnost připravuje ve spolupráci s Oblastním muzeem a galerií v Mostě.

O akcích bude veřejnost průběžně informována. Bližší informace,  pozvánky či výzvy najdou také na webu www.ue.cz nebo www.tepelnapohoda.cz.

❬   Zpět