Skupina Teplárna Komořany
 infotepelnapohoda.cz
 +420 476 477 111

Aktuality

 

MIG 21 zahrál zaměstnancům a pěstounům

MIG 21 zahrál zaměstnancům a pěstounům

05.09.2022

Tradiční zaměstnanecký den společnosti United Energy se letos odehrával v Třebívlicích. Každoročně firma nabízí zaměstnancům zábavný program. Je to jeden z tradičních benefitů, které firma svým pracovníkům poskytuje. Zaměstnanci se mohou setkat mimo práci, popovídat si s kolegy, dobře pojíst a pobavit se. Tentokrát padla volba na koncert skupiny MIG 21 v rámci projektu Hudba na vinicích.

Vstupenky ale firma nekoupila jen svým zaměstnancům. Poskytla je i pěstounským rodinám z Mostu.

„Nápad pozvat pěstounské rodiny se zrodil po návštěvě Kojeneckého ústavu v Mostě, se kterým dlouhodobě spolupracujeme v rámci firemního dobrovolnictví. Smyslem pozvání bylo umožnit pěstounům trochu se odreagovat, odpočinout si od běžných starostí a takto jim poděkovat za jejich otevřenou náruč a péči o svěřené děti s těžkým osudem. Protože právě díky nim mohu děti získat pozitivní představu o fungující rodině,“ řekla Miloslava Kučerová, tisková mluvčí společnosti.

„Byla jsem nabídkou mile překvapená, možná až zaskočená,“ usmívala se před koncertem Markéta Strížová, ředitelka mosteckého střediska Diakonie. Právě tato charitativní organizace totiž pěstounským rodinám na Mostecku pomáhá a velmi dobře je zná. Pomohla proto vytipovat rodiny, které si mohly užít zářijový koncert populární kapely v čele s Jiřím Macháčkem. „Jsme rádi, že si mohou takto odpočinout a nabrat nové síly,“ dodala Markéta Strížová. „Pěstouni nabídku velmi uvítali. Často hledají program pro děti, ale zážitek sami pro sebe si nepřipraví. Jsme zkrátka víc orientováni na děti a na pěstouny se trochu zapomíná. Takhle si mohou na chvíli odpočinout i rodiče,“ hodnotila koncert Jana Baborová z Diakonie. Někteří rodiče však přesto neodolali a zážitek nabídli svým dětem. To byl případ třeba pěstounky Moniky Čejkové, která s sebou vzala patnáctiletého syna Tomáše a využila i nabídky odvozu autobusem z Mostu: „Byl to dobrý nápad. A děti se pobaví s námi.“

❬   Zpět