Skupina Teplárna Komořany
 infotepelnapohoda.cz
 +420 476 477 111

Aktuality

 

Teplárna chystá kulturní zážitek pro seniory aneb Zimní hudební pohlazení

Teplárna chystá kulturní zážitek pro seniory aneb Zimní hudební pohlazení

24.02.2022

Komořanská teplárna se rozhodla udělat opět něco milého pro seniory z mosteckých a litvínovských domovů a penzionů. Ve spolupráci se ZUŠ F. L. Gassmanna a především s mladým, velmi nadaným a nyní již světoznámým houslistou Milanem Al Ashhabem a neméně známým klavíristou Adamem Skoumalem, pro ně chystá hudební recitál s názvem „Zimní hudební pohlazení“.

„Prvotní nápad zorganizovat akci pro seniory vznikl loni v souvislosti s koronavirem, konkrétně s myšlenkou vytrhnout staroušky z izolace, které v té době čelili. S nápadem jsme nejprve oslovili Domovy sociálních služeb v Litvínově, kde jsme si ověřili, že staroušci vítají každou eventualitu sociálního kontaktu a společenského vyžití. Musím říci, že je opravdu skvělý pocit, když vidíte staré lidi se radovat. Proto jsme se rozhodli zorganizovat pro ně koncert, který představuje nejen kulturní zážitek, ale i možnost hezky se obléknout a vyrazit mimo své „domácí“ prostředí,“ řekla k akci Miloslava Kučerová, tisková mluvčí teplárny. A dodala: „Ke spolupráci jsme oslovili talentovaného houslistu Milana Al Ashhabu, s nímž jsme již spolupracovali na projektu našeho firemního kalendáře. Ten se pro akci nadchl a spolu se svým kolegou, klavíristou Adamem Skoumalem připravil program ušitý seniorům na míru. Oba umělci ve světě již něco znamenají a jejich koncerty jsou obvykle brzy vyprodané. Myslím, že nejen pro seniory janovského domova, ale i pro klienty mosteckých domovů a penzionů, které jsme na akci také pozvali, to bude skvělý hudební zážitek“.

Koncert se uskuteční v sobotu 5. 3. 2022 od 17:00 hodin v sále ZUŠ F. L. Gassmanna a pro seniory seniorů bude zcela zdarma.

Případná volná místa budeme anoncovat v příštím týdnu. Od úterý 1. 3. si mohou zájemci rezervovat vstupenky na tel. č.  +420 734 854 349., u Ing. Miroslavy Machačové.

Vstupné pro ostatní hosty bude dobrovolné. Výnos ze vstupného připadne škole na koupi učebních pomůcek.

 

PROGRAM

 

Giuseppe Tartini: Sonáta g moll, Ďáblův trylek

Sergej Prokofjev: Sonáta No.2 D dur, Op. 94a pro housle a klavír  

1. Moderato2.

2. Presto - Poco piu mosso del - Tempo I

3. Andante

4. Allegro con brio - Poco meno mosso - Tempo I - Poco meno mosso - Allegro con brio

 

PŘESTÁVKA

 

Adam Skoumal: Variace na cikánskou melodii pro housle a klavír

Claude Debussy: Clair de lune

César Franck: Sonáta A dur pro housle a klavír

1. Allegretto ben moderato

2. Allegro

3. Recitativo-Fantasia: Ben moderato

4. Allegretto poco mosso

 

❬   Zpět