Skupina Teplárna Komořany
 infotepelnapohoda.cz
 +420 476 477 111

Aktuality

 

V mostecké škole vzniká nová elektro laboratoř. Díky teplárně

V mostecké škole vzniká nová elektro laboratoř. Díky teplárně

03.05.2023

Komořanská teplárna poskytla Střední škole technické ve Velebudicích dar ve výši téměř 340 tisíc korun na vybudování nové, moderní učebny. „Tato učebna bude sloužit pro studijní obor elektrotechnika a bude to elektrotechnická laboratoř. Žáci se dostávají po maturitě do různých firem, které pracují s moderní technikou, a je důležité, aby dnešní mládež na techniku, která je již běžně k dispozici v praxi, byla připravena,“ říká Jiří Vavřík, zástupce ředitele pro odborný výcvik.

Elektro laboratoř teprve vzniká, pro výuku však učebna slouží již nyní, kdy se teprve připravuje.  Všechny zednické, instalatérské, sádrokartonářské  a truhlářské práce totiž provádí přímo zdejší žáci, jako součást své praktické výuky. „Pro žáky je nejlepší, když udělají práci, která v reálu zůstane. U toho se hodně naučí a zároveň vznikne práce, která má už nějakou hodnotu,“ hodnotí Jan Vrátil, učitel zednického oboru.

Podpora kvalitního  školství je už dlouhodobě v centru zájmu teplárenských společností. Jen v loňském roce společnosti United Energy a Severočeská teplárenská podpořily oblast vzdělávání dary přesahujícími 1 300 tisíc korun.

Na reportáž se můžete podívat zde.

 

❬   Zpět